Kalendarz

1493605111
Film kinowy Sword Art Online 01: "Ordinal Scale" 00 dni 00:00:00 18.02.2017
Sword Art Offline II 09 00 dni 00:00:00 16.12.2016
Sword Art Offline II 08 00 dni 00:00:00 15.12.2016
Sword Art Offline II 07 00 dni 00:00:00 14.12.2016
Sword Art Offline II 06 00 dni 00:00:00 13.12.2016
Sword Art Online II 24: "Mother's Rosario" [ostatni] 00 dni 00:00:00 20.12.2014
Sword Art Online II 23: "Początek snu" 00 dni 00:00:00 13.12.2014

Wiadomości

„SAO powróci!” - takim krótkim zwiastunem kończy się pierwszy film kinowy, Sword Art Online, który w dniu dzisiejszym trafił na ekrany japońskich i światowych kin! Co to oznacza dla fanów? Niemal na pewno ekranizację kolejnej wielkiej sagi powieści pióra Rekiego Kawahary, przez wielu uważanej za najlepszą w serii, Alicization arc. Choć nie podano jeszcze żadnych szczegółów, stawiam, że na Sylwestra dostanimy kolejne wydanie specjalne streszczające poprzednią serię, a następnie, w 2018 roku ruszy kolejna, trzecia już seria telewizyjna. Zapraszam do komentowania!

Dodano: 18.02.2017

Wydawca filmu opublikował w sieci 12-minutowy fragment promujący pierwszy film Sword Art Online, jego polską wersję możecie znaleźć tutaj. Premiera obrazu już 18 lutego i choć polskie kina nie mają go w swoim repertuarze, można go obejrzeć po angielsku m.in. w Niemczech czy Wielkiej Brytanii - taka odległość w dzisiejszych czasach nie powinna stanowić dla prawdziwego fana przeszkody.

Dodano: 14.02.2017

Pojawił się kolejny zwiastun pierwszego filmu kinowego Sword Art Online, Ordinal Scale, którego premiera zapowiedziana została na 18 lutego 2017 roku. Można w nim odsłuchać fragment utwóru przewodniego „Catch the Moment” w wykonaniu piosenkarki LiSA. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 30.01.2017

Pojawił się plakat promujący pierwszy film kinowy Sword Art Online, którego premiera zapowiedziana została na 18 lutego 2017 roku - znajdziecie go poniżej. Do obrazka dołączona została myśl przewodnia filmu: „Do tej pory myślałem, że to tylko gra...” Zapraszam do komentowania.

Dodano: 14.01.2017

W związku z obietnicą w ramach świątecznego prezentu przetłumaczyłem dla Was cztery ostatnie odcinki specjalne SAO II: Sword Art Offline II 06, Sword Art Offline II 07, Sword Art Offline II 08 oraz Sword Art Offline II 09. Zapraszam do oglądania!

Dodano: 17.12.2016

Pojawiła się nowa reklama zwiastująca zbliżającą się wielkimi krokami grę Sword Art Online: Hollow Realization. Można w niej usłyszeć fragment motywu przewodniego, utworu „two of us” w wykonaniu Haruki Tomatsu. Zapraszam do oglądania oraz komentowania! Przypominam również, że premiera gry w Europie zapowiedziana została na 8 listopada. SAO: HR zostanie wydana na PS4 oraz PS Vita.

Dodano: 10.10.2016

Firma wydawnicza Kadokawa podała informację, że pierwszy film kinowy Sword Art Online będzie miał swoją premierę 18 lutego, ale nie tylko w Japonii, a również w innych krajach na całym świecie! Jakie to będą państwa? Choć film ma trafić aż do 1000 kin, raczej nie będzie wśród nich kin polskich. Jednak OS na pewno będzie wyświetlany po angielsku w którymś z krajów europejskich, więc tragedii nie ma, ci najwięksi fani z pewnością wybiorą się na wycieczkę. Wydawca podał również, że powieść SAO, której autor, Reki Kawahara, napisał historię do filmu, sprzedała się do tej pory w nakładzie dziewiętnastu milionów na całym świecie, w tym 12,5 milionów kopii w Japonii, 3,73 w Chinach, 1,45 na Tajwanie, 770 tysięcy w Korei Południowej oraz 370 tysięcy w Ameryce Północnej oraz Wielkiej Brytanii. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 04.10.2016

Producent i wydawca gier, Bandai Namco Entertainment, wydało zwiastun angielskiej wersji jednej ze swoich gier osadzonych w uniwersum Sword Art Online, Memory Defrag! Ten RPG akcji został wydany w Japonii 31 sierpnia, a teraz trafi również do fanów w Europie i Ameryce. Do grania będzie potrzebny telefon z systemem iOS lub Android. W grze została przedstawiona zarówno historia z anime, jak i nowe wątki, które gracze będą mogli przeżywać również w opcji kooperacji z innymi fanami. Choć data premiery wciąż nie jest znana, ruszyła już przedpremierowa rejestracja (adres w zwiastunie). Gracze, którzy utworzą konto przed premierą, otrzymają później w grze kilka prezentów - pięć diamentów pamięci, fartuszek + nóż kuchenny, a także Asunę w seksownej koszulce (poniżej). Zapraszam do oglądania trailera oraz komentowania!

Dodano: 04.10.2016

Pojawił się nowy trailer SAO: Ordinal Scale, który zdradził nam nieco więcej szczegółów na temat nowych bohaterów z filmu. Zapraszam do oglądania tutaj.

Yuna - idolka z rzeczywistości rozszerzonej Ordinal Scale. Gracz, który ją spotka, może liczyć na specjalny upgrade.Doktor Shigemura - deweloper i autorytet badań nad nieinwazyjną technologią BMI (Brain Machine Interface). Jest również profesorem na jednym z wydziałów Uniwersytetu Toho. Przez swoje radykalne teorie dotyczące elektrofiziologii koledzy z branży uważają go za wariata.Eiji - tajemniczy, młody fechmistrz, okupujący drugie miejsce w rankingu Ordinal Scale. Kirito napotyka go podczas rozgrywki.

Dodano: 02.10.2016

Spełni się marzenie wielu fanów twórczości Rekiego Kawahary - postaci z jego powieści, Sword Art Online oraz Accel World, zmierzą się ze sobą w grze Accel World vs Sword Art Online: Millennium Twilight! Produkcją tego RPG-a akcji zajmie się dobrze wszystkim znane studio Bandai Namco. Gra zapowiedziana została na 2017 rok i wydana zostanie na konsole PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. Zapraszam do oglądania trailera oraz komentowania!

Dodano: 02.10.2016

Potwierdzono, że europejska premiera RPG akcji, Sword Art Online: Hollow Realization, będzie miała miejsce już 8 listopada tego roku! Gra będzie dostępna zarówno na nośnikach, jak i w wersji cyfrowej na dwie platformy: PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. Gracze, którzy zamówią HR w pre-orderze, otrzymają DLC ze strojami bielizny nocnej oraz God Eaterów, a także litografię z autografem Rekiego Kawahary. Produkt będzie sprzedawany w wersji z japońskim dubbingiem oraz napisami w następujących językach: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim. Utwór przewodni z gry, „Windia”, zaśpiewa Luna Haruna. Wiadomo już także, że w najnowszej pozycji elektronicznej rozrywki SAO pojawią się nowe, unikalne postaci: „czarny szermierz” Genesis oraz NPC o ksywce Premiere (zdjęcie poniżej).Zajawka: „Japonia, niedaleka przyszłość. Ucichły już echa wielkiego skandalu z pierwszą wersją gry SAO, w której zginęło wielu ludzi. Kirito postanawia wypróbować nową i bezpieczną wersję tej gry, Sword Art: Origin”. Zapraszam do oglądania trailera i komentowania.

Dodano: 30.08.2016

Dzisiaj, wraz z tomikiem 18., dobiegł końca najnowszy arc powieści light-novel Sword Art Online, „Alicization”. Równocześnie słowami „Powrót Kirito” zapowiedziano kolejną sagę, która ma mieć swoją premierę w 2017 roku wraz z tomem 19. Co to oznacza dla fanów anime? Posiadając cały, gotowy wątek do zekranizowania, studio mogłoby już teraz rozpocząć prace nad kolejną serią, więc możliwe, że nie będziemy musieli długo czekać i kolejna część przygód Kirita oraz Asuny trafi na małe ekrany w 2017 roku. Może po emisji najnowszego filmu kinowego, którego premiera zapowiedziana jest na 18 lutego, zobaczymy jakiś trailer? Zapraszam do komentowania.

Dodano: 10.08.2016

Amerykańskie, niezależne studio Skydance Television, zapowiedziało we wtorek, że nabyło od Kadokawy globalne prawa do serialu live-action Sword Art Online! Scenariusz napisze oraz producentem wykonawczym zostanie Laeta Kalogridis (wcześniej między innymi film Avatar). Na razie brak szczegółów co do obsady czy też planowanej daty premiery, gdy tylko będzie coś wiadomo, zamieścimy stosowną wiadomość. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 03.08.2016

Zapraszam do oglądania trzeciego zwiastuna pierwszego filmu kinowego Sworda Art Online, znajdziecie go na podstronie Ordinal Scale. Znana jest również data premiery obrazu - film zadebiutuje w kinach 18 lutego 2017 roku.

Dodano: 18.07.2016

[anime] Powstanie manga na podstawie sagi Alicization!
Autor mangi Sword Art Online: Phantom Bullet, Koutarou Yamada, 9 lipca podał na swoim Twitterze, że narysuje kolejny komiks - tym razem oparty na arcu Porject Alicization z powieści light novel Rekiego Kawahary. Kolejne rozdziały będą ukazywać się w Dengeki Bunko Magazine, począwszy od 9 sierpnia.

Dodano: 18.06.2016

W sobotę, na Sakura Conie pokazano szerokiej publiczności plakat promujący film oraz projekty kolejnych postaci - Siliki, Lisbeth, Sinon oraz Kleina, których podobnie jak w serii telewizyjnej zagrają odpowiednio: Rina Hidaka, Ayahi Takagaki, Miyuki Sawashiro oraz Hiroaki Hirata. Więcej o samym filmie w poprzednich newsach.Dodano: 28.03.2016

Z dniem dzisiejszym w Tokio rozpoczęły się alfa-testy pierwszej w historii gry VRMMO, SAO: The Beginning, które potrwają aż do niedzieli. Chęć wzięcia udziału w pierwszym sprawdzianie nowej technologii wyraziło prawie sto tysięcy ludzi, z których wybrano zaledwie 208 szczęśliwców. Cała zabawa rozpoczyna się od zeskanowania przez graczy swoich ciał i wygenerowania trójwymiarowych modeli tychże, które następnie przenoszone są do gry. Użytkownicy sterują swoim awatarem przy pomocy mieszanki sprzętu nowej generacji, wliczając: Oculus Rift (śledzenie ruchów głowy oraz przekazywanie graczowi widoku świata gry), Leap Motion oraz Ovrvision (manewrowanie i wykonywanie działań rękoma), Microsoft Kinect 2 (śledzenie ruchów ciała), a także specjalną matę do wykrywania ruchów stóp. Cała ta mieszanka wybuchowa została nazwana prototypem Nervegearu. Najpierw gracze przenoszeni są na targowisko, gdzie mogą testować możliwość manipulowania obiektami wirtualnego świata, a następnie dostają możliwość walki w kooperacji z trzema użutkownikami - przeciwnikiem jest znany z 74. piętra Aincradu boss, The Gleam Eyes! Należy również pamiętać, że IBM Japan, który odpowiada za projekt, do tej pory nie potwierdził, że po testach wstępnych będzie kontynował projekt i czy w ogóle planowane jest wydanie pełnoprawnej gry. Jednakże jeśli demonstracja wypadnie okazale, z pewnością szybko doczekamy się informacji o kontynuowaniu projektu. Zapraszam do oglądania filmików oraz dyskusji!

Dodano: 18.03.2016

W niedzielę, na imprezie branżowej Dengeki Bunko Haru no Saiten 2016 potwierdzono, że akcja nadchodzącego filmu kinowego Sword Art Online, którego premiera planowana jest na 2017 rok, toczyć się będzie między zakończoną ostatnią sagą „Mother's Rosario” a kolejnym wątkiem serii telewizyjnej, „Project Alicization”. W obrazie studia A-1 Pictures zadebiutuje nowa gra, Ordinal Scale, która wykorzystywać będzie zupełnie nowe urządzenie, Augmę, od „augmented reality”. W przeciwieństwie do poprzednich kontrolerów w przypadku Augmy gracz nie będzie całkowicie zanurzać się w wirtualnej rzeczywistości (technologia full-dive), a tylko zostanie rozwinięty o nowe funkcje jego prawdziwy świat. Oto, jak urządzenie oraz grę opisują producenci anime:
- Augma - to wielofunkcyjne urządzenie VRMMO kolejnej generacji z wyglądu przypominajce małe słuchawki. Pod względem rozmiaru i przenośności znacznie przewyższa istniejący już sprzęt do VR, Amushpere. Augma nie posiada funkcji pełnego zanurzenia, więc aby to zrekompensować, znacznie ulepszono w niej funkcję rozszerzonej rzeczywistości. Potrafi przekazywać graczom obraz, dźwiek oraz odczucia dotykowe, mimo że ci są w pełni świadomi i przytomni! Dzięki temu mogą grać, jednocześnie zmuszając swój organizm do wysiłku w świecie realnym i utrzymując doskonałą formę;
- Ordinal Scale - to gra ARMMO-RPG (MMO-RPG w rozszerzonej rzeczywistości) stworzone specjalnie dla urządzenia Augma. Od chwili jej wydania, w związku z zastosowaną w niej zaawansowaną technologią, stała się najczęściej omawianą grą w historii. Sama rozgrywka polega na przemieszczaniu się w prawdziwym świecie, poszukiwaniu poukrywanych przedmiotów, a także walce z potworami! W grze bardzo ważną rolę odgrywa system rankingowy. Pozycja w rankingu sama w sobie może mieć duży wpływ na wynik walki. Zapraszam do dyskusji!Opublikowane również wstępne projekty postaci abec'a, oto one:

Dodano: 13.03.2016

Japoński oddział IBM-u uruchomił w dniu dzisiejszym stronę internetową gry virtual reality massive multiplayer online game (VRMMO lub po polsku wirtualne MMO) opartej na świecie z popularnego anime Sword Art Online. Firma rozpoczęła już przyjmowanie zgłoszeń od graczy na alfa testy, które będą odbywać się od 18 do 20 marca w Tokio. Podania można składać do 4 marca, wybranych zostanie 208 szczęśliwców. Strona ujawniła również, że ukończony już prototyp rozgrywki wykorzystuje komputerowy system poznawczy (z angielskiego cognitive system, czyli system symulujący ludzki proces myślowy) „IBM Watson”, a także superszybką usługę chmury IBM-u, SoftLayer. Uczestnicy testów będą mogli zeskanować swój model 3D, wejść do wirtualnej rzeczywistości i dokonywać interakcji z innymi graczami. Ruch w grze ma się odbywać między innymi poprzez ruch ciała samego gracza. Zapraszam do oglądania trailera oraz komentowania.

Dodano: 22.02.2016

Częściowo potwierdziły się moje spekulacje odnośnie tego, co zobaczymy w pierwszym filmie kinowym Sword Art Online. W grudniowym wydaniu popularnego miesięcznika branżowego, Dengeki G's Magazine, podano informację, że historia kinówki zawieszona będzie gdzieś między wątkami Mother's Rosario a Alicization i nie będzie ekranizacją żadnej wydanej do tej pory powieści, a zupełnie nowym materiałem przygotowanym przez samego Rekiego Kawaharę. Dodatkowo autor Sword Art Online zapowiedział, że film będzie standardowo koncentrował się na poczynaniach Asuny oraz Kirito, ale nie zabraknie również innych postaci z naszej ulubionej paczki, natomiast nie chciał zdradzić, w której grze będą odbywały się ich przygody. Zapewnił natomiast, że bez względu na miejsce akcji fani mogą spodziewać się niesamowitej animacji. Według senseia rozpatrywano również możliwość ponownego ukazania w filmie historii z pierwszej serii SAO, czyli wątku Aincrad, jednakże uznano, że to nie tego oczekują fani. Z kolei pomysł z umieszczeniem akcji po wątku Alicization został natychmiastowo odrzucony, bo, jak stwierdził Reki, sam jeszcze nie wie, jak będzie wyglądało uniwersum po zakończeniu tego arcu. Wiadomo już także, że oprócz mistrza Kawahary nad filmem pracować będą znani z serii telewizyjnych Tomohiko Ito, który zajmie się reżyserią, oraz Shingo Adachi, który przygotuje projekty postaci. Więcej informacji wkrótce, zapraszam do komentowania tutaj.Dodano: 31.10.2015

[anime] Film kinowy SAO oraz nowa seria Accel World zapowiedziane!
Stało się, kolejna część anime Sword Art Online zapowiedziana! Tym razem będzie to film kinowy. Ale po kolei. Wczoraj, podczas jesiennego festiwalu Dengeki Bunko ogłoszono, że studio A-1 Pictures, znane z poprzednich serii Sword Art Online, pracuje nad swoim kolejnym dzieckiem z tego uniwersum, obrazem kinowym. Zupełnie nową historię dla filmu napisze autor powieści SAO, sam Reki Kawahara, z czego wynika, że dzieło nie będzie przedstawiać historii z któregoś z tomów książki senseia. Na razie nie wiadomo, co dokładnie zobaczymy w filmie. Według mnie powtórzy się historia sprzed drugiej serii naszego ulubionego anime - wtedy pod koniec roku nadany został wprowadzający odcinek specjalny, Wydanie Specjalne SAO - czyli niewykluczone, że na zakończenie 2015 zobaczymy film kinowy, w którym znajdzie się jakaś historia spomiędzy wątków „Mother's Rosario” oraz „Alicization”, a następnie, w pierwszej połowie 2017 roku ruszy trzecia seria Sword Art Online ekranizująca właśnie wątek "Alicization". Są to jednak tylko moje spekulacje, na oficjalne informacje musimy cierpliwie poczekać. Jeśli będzie wiadomo coś więcej, stosowna informacja natychmiast znajdzie się w dziale Wiadomości. A już teraz zapraszam do oglądania pierwszego trailera.Odnośnie informacji o kolejnej serii Accel World - zgodnie z obietnicą powstała osobna podstrona dla tego anime, gdzie wszystko zostało wyjaśnione - zapraszam tutaj.

Dodano: 04.10.2015

Zapraszam do oglądania kolejnego, piątego już odcinka serii uzupełniającej Sword Art Online II: Sword Art Offline II 05.

Dodano: 13.07.2015

[anime] W oczekiwaniu na kolejne serie Sword Art Online.
Na początku chciałbym wszystkich uspokoić - tak, kolejne serie na pewno się pojawią, i to nie jedna, a prawdopodobnie kilka, ponieważ kolejna saga w kolejce do zekranizowania, Alicization, jest bardzo długa. Oczywiście nie od razu - przyjdzie nam na nie trochę poczekać, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest odstęp półtoraroczny, jak to było w przypadku drugiej serii. Wcześniej pojawią się również odcinki serii ova - Sword Art Offline II, a także całkiem możliwe, że Wydanie Specjalne SAO II streszczające drugą serię. Cały czas czekamy również na kontynuację ekranizacji drugiego dzieła mistrza Kawahary - Accel World. Oczywiście zawsze aktualne informacje na temat wszelkich premier będziecie mogli znaleźć u nas na stronie, dlatego zachęcam do częstych odwiedzin.By umilić Wam oczekiwanie, będę dla Was tłumaczył również inne serie - aktualnie jest to Log Horizon. Zapraszam do oglądania!

Dodano: 17.12.2014

Do góry

Do góry